בדיקת אינטגרציה כיבוי אש היא בדיקת התאמה של כל חלקי מערכת הכיבוי, ווידוא שהם עובדים ביחד באופן תקין ומשלים.

מהלך בדיקת אינטגרציה כיבוי אש

לאחר שכל רכיב ורכיב במערכת החדשה נבדק מספר פעמים על ידי בודקים מוסמכים במספר טכניקות חדשניות כמו מערכות בדיקה אוטומטיות וידניות, צריך עכשיו לבדוק את השאלה הגדולה: כיצד כל פרט משתלב ביחד לתזמורת אחת, גדולה ונהדרת? במהלך בדיקת אינטגרציה כיבוי אש, הנקראת גם בדיקת שילוב, מבצעים בדיקה שמטרתה לבדוק כיצד כל המערכות שפותחו ונבדקו עובדות ביחד ומהי השפעתו של חלק מסוים על חלק אחר.

האירוע הבא מדגים את חשיבות בדיקת האינטגרציה. במתקן גדול וידוע פרצה שריפה. מערכת הגילוי פעלה כהלכה ובין היתר ביצעה שתי פעולות – הזרמה של מים רבים לכיבוי האש והורדה של המעלית לקומה הנמוכה ביותר. כתוצאה מכך, המעלית הוצפה במים ורק בנס הנוסעים שהיו במעלית לא טבעו.

תכלית פעולת האינטגרציה בין המערכות היא, להבטיח שבזמן חירום כל המערכות יפעלו בתיאום באופן אוטומטי לשם מזעור הנזק ולשם הצלת חיים ורכוש.

האינטגרציה מושגת על ידי הפעולות הבאות:

  • סגירת דלתות אש
  • פתיחת מעברי חירום לפינוי הציבור
  • פתיחת פתחי אוורור
  • הפעלת מתקני פינוי עשן
  • הפעלת מערכות להתזת מים
  • הפעלת מערכת כריזה להדרכת אנשים במקום
  • הזעקת כוחות כיבוי והצלה

כל המערכות צריכות לתפקד באופן נכון ומדויק. בזמנים כתיקונם לא תמיד יודעים מה מצבם של מערכות אלה אך בזמן חירום תפקודם התקין הוא קריטי. תפקוד לקוי עלול לסכן חיים ולהסב נזק רב לרכוש.
לדוגמא המקרה הטרגי שאירע  בזמן השריפה שהייתה בחנות חצי חינם לפני מספר שנים. באירוע זה מערכות החירום לא פעלו כשורה והאירוע הסתיים במוות של מספר עובדים.
בדיקת אינטגרציה כיבוי אש מערכתית תתבצע אך ורק על ידי מומחים שעברו הכשרה וצברו ידע מקצועי ומסוגלים לבצע בדיקה של כל המערכות האלה והתאמה של הפעילות לצרכים שנקבעו.
בחברת אינפרא-רד עובדים מהנדסי חשמל מומחים יחד עם מומחי  בטיחות וביחד פועלים כדי להבטיח פעילות מרבית של המערכות בזמן חירום.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת בדיקת אינטגרציה כיבוי אש צרו קשר בטל' 03-7630440
או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם. 

צרו קשר

אינטגרציית מערכות